Starszy Specjalista Bezpieczeństwa Pracy

Gdańsk, PL

Rozwijaj się z nami

Polpharma Biologics to jeden z najnowocześniejszych ośrodków badań i rozwoju oraz produkcji leków biologicznych w Europie. Jesteśmy międzynarodowym zespołem doświadczonych ekspertów oraz ambitnych młodych naukowców posiadających wspólne cele i wartości. Biotechnologia jest naszą pasją, dzięki której wspólnie opracowujemy leki będące nadzieją dla pacjentów cierpiących na ciężkie choroby.

Razem tworzymy przyjazne miejsce pracy, w którym możemy się rozwijać oraz realizować swoje ambicje. Dołącz do nas!

Zakres obowiązków:

  • Przeprowadzanie szkoleń BHP oraz ochrony PPOŻ.;
  • Tworzenie i wdrażanie procedur oraz standardów postępowań w zakresie BHP, i PPOŻ.;
  • Współtworzenie ocen ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy;
  • Opiniowanie środków ochrony indywidualnej;
  • Sporządzanie dokumentacji powypadkowej;
  • Organizowanie oraz uczestnictwo w pomiarach środowiska pracy;
  • Przeprowadzanie kontroli i audytów w zakresie BHP i PPOŻ.;
  • Kontrola procesów produkcyjnych w zakresie zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa pracy;
  • Promowanie kultury bezpieczeństwa pracy wśród pracowników;
  • Zarządzanie Kartami Charakterystyki (baza SDS, pozyskiwanie kart, weryfikacja, rejestrowanie kart w bazie, zlecanie opracowania karty charakterystyki firmie zewnętrznej;
  • Zarządzanie Spisem Substancji Stwarzających Zagrożenie (zarządzanie bazą., przechowywanie wydruków ze spisem substancji, archiwizowanie pliku w formie elektronicznej);
  • Tworzenie, współtworzenie, opiniowanie, zatwierdzanie dokumentów związanych z substancjami/mieszaninami chemicznymi;
  • Akceptacja zapotrzebowań zakupu odczynników i materiałów zużywalnych;
  • Przeprowadzanie szkoleń z SDS oraz pozostałe zadania wynikające z wdrożonych procedur dotyczących zarządzania substancjami;
  • Współpraca z działami w zakresie transportu materiałów niebezpiecznych (ADR);
  • Konsultowanie zagadnień z Doradcą ADR;
  • Proponowanie usprawnień w zakresie zarządzania substancjami, ADR;
  • Zgłaszanie mieszanin niebezpiecznych poprzez ELDIOM;
  • Zlecanie wykonywania badań środowiska pracy, koordynowanie działań związanych z badaniami, utrzymywanie zapisów zgodnie w wymaganiami prawnymi w tym zakresie;
  • Poszerzanie wiedzy z zakresu zarządzania substancjami oraz wykorzystywanie jej w usprawnianiu procesów i procedur.

Nasze oczekiwania:

  • Przynajmniej 3 lata doświadczenia na analogicznym stanowisku;
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe, lub studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • Dodatkowe wykształcenie z zakresu chemii/ochrony środowiska lub pokrewne;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym w mowie i piśmie;
  • Znajomość MS Office;
  • Zorientowanie na pracę zespołową;
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne;
  • Zdolność dyscyplinowania oraz motywowania innych;
  • Umiejętność sprawnego poruszania się w zmieniających się przepisach prawnych z zakresu ochrony środowiska;
  • Dobra organizacja pracy.;
  • Wykorzystywanie zdobytej wiedzy w usprawnianiu procesów i procedur dot. BHP oraz ochrony środowiska.

Oferujemy:

  • Konkurencyjne wynagrodzenie;
  • Ciekawe wyzwania zawodowe;
  • Prywatną opiekę zdrowotną;
  • Ubezpieczenie na życie;
  • Pracowniczy program emerytalny;
  • Dodatkowy dzień wolny;
  • i więcej…

Dlaczego warto do nas dołączyć

Napisz, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej
career@polpharmabiologics.com